Běh pro nadaci O.Havlové 2021

9. 10 2021

Zdravíme své fanoušky a přátele,

máme tu další report z nadačního závodu OH, který je ale trošičku jiný, než byl ten poslední. Není to závod o ,,umístění“, ale běh pro dobrou věc. Konkrétně se jednalo o běh pro nadaci Olgy Havlové. Běh se konal ve čtvrtek v oboře Hvězda – kousek od Ladronky.

Šli jsme si tento krátký závod zaběhnout jako menší trénink a přípravu na další závody, takže volíme lehčí tempo. Proto jsme se rozhodli, že nepoběžíme naší standardní rychlostí, ale dáme si to na ,,pohodičku“. Takže krásných 9,5km oborou Hvězda.

Přicházíme klasicky za 5min dvanáct a kakáníčko klepe na dveře 😀 Radek to stíhá jen tak tak na start, zatímco já už stojím na čáře připraven. Počasí zatím vychází ideálně, jen je trošku dusno. Ale co se dá dělat. Start závodu. A ten se neomylně blíží. 3, 2 , 1…

Je to tady! Vybíháme vstříc našemu 4kolovému závodu. Jeden okruh má totiž cca 2,5km. Pro mě osobně to je šílené, jelikož nemám rád okružní rovinaté běhy, zatímco Radkovi to zcela vyhovuje. Už jen fakt, že se to běží v oboře, kde je to jedna velká rovinka a žádný kopec, je pro mne úmorné. Jelikož ale jdeme tento závod ,,jen“ vyklusat, smířil jsem se s tímto faktem.

Vbíháme tedy do prvního okruhu, který máme klasicky nejrychlejší. Stahujeme tedy tempo a snažíme se držet tempo kolem 4:15min na km. V první polovině prvního kolečka se nás drží pár běžců, kteří ale koncem prvního kola odpadávají, takže po zbytek závodu běžíme vesměs každý sám…

První kolo, to takzvané zahřívací, je za námi, a my vbíháme do druhého kola. Druhé kolo je takové to kolo, kde už je člověk správně zahřátý a snaží se udržet nastavenou laťku (což většinou nevychází 😀 ). To platilo i u nás. Teprve jsme se do toho dostávali. Ale jelikož je cíl dát to do 40min, musíme makat dál a nepolevovat. Před námi i za námi nikde nikdo. Kde všichni jsou??? Je těžké udržet tempo, když se není koho držet, to má pak každý tendenci polevovat.

Po odběhnutí druhého kola vbíháme do třetího a hle, konečně spatřujeme další běžce nebo běžkyně. Bohužel ke konci kola zase zjišťujeme, že to byli další štafetáři, kteří už bohužel sprintují do cíle, takže se jich nemůžeme držet. Nevadí. Končíme 3. kolo a jdeme do finiše!

Poslední kolo je tady! Poslední zbytky sil a hurá do cíle. Snažím se stlačit tempo i čas do 40min, ale bohužel se mi to nepodařilo a končím s časem kolem 41min a 30sec. Radek to zvládl i s rezervou. Částečně spokojen tedy po proběhnutí cílem lehám na trávu a odpočívám, dusno mi dalo zabrat, ale nakonec se mi běželo docela fajn. Je to znát, když člověk neběží na plný knedlík. To si to pak člověk víc užije a není pak tolik unavený. Navíc vytrvalostní běhy, kde se nehledí tolik na rychlost, mi vyhovují více. Radek je přeci jenom lepší sprinter. Intervaly jsou jeho, moje ne 🙂 …

Po doběhnutí do cíle si tedy uděláme ještě naši tradiční fotku, sebereme si saky paky a valíme domů regenerovat. Přeci jenom start byl v 6h odpoledne ve všední den a všichni musíme jít další den do práce, takže není čas ztrácet čas.

Závěrem musíme zase říci, že samotný běh jsme si užili, jen nás mrzí, že díky opatřením nebyly občerstvovačky, a kdybychom běželi na čas, tak asi umřeme žízní 😀 . Nevadí, tak zase příště. Budeme se těšit

Vaši Bratřijaksepatří.cz

Sledujte nás na sociálních sítích! 🙂

Komentáře