Gladiator race Taxis 2021

11. 12 2021

Ahoj přátelé,

Máme tu jeden z předposledních závodů OCR, pojďme si ho tedy představit. Po dlooooouhé době jsme se vydali na další z našich oblíbených OCR závodů – a tím byl dnes již velmi populární Gladiator Race Taxis! Byl to jeden z posledních závodů z řady GR, tudíž jsme si ho nemohli nechat ujít. Dnes každopádně v jiném složení, trošičku změna. Místo Radka se zúčastnila Helča z naší OCR Akademie Bratřijaksepatří.cz. A běžela se mnou smíšenou dvojici místo mé skoro ženy 😀 …

Doprovod nám skoro jako obvykle dělal Márty, takže o fotky jsme měli také postaráno. Jen pro upřesnění, tohoto závodu se zúčastnily i další děti z naší OCR Akademie – jako třeba Lucka a Natka.

Výjezd byl trošku brutální, v půl 6 jsem vyzvedával Helču a v 6 Mártyho. A pak už jen hurá do Pardubic na Taxis. V autě jsme si stihli sdělit pár postřehů, takže mentální příprava na závod splněna.

Po nějaké té hodince jsme konečně dorazili do místa určení. Pardubické závodiště leželo přímo před námi. Zaparkujeme auto a jdeme se rychle převléknout. Registrace čekají. Po chvilce už jsme na cestě k registracím, kde si vyzvedáváme trička, deodoranty a čip. Poté se vracíme zpět do auta, jelikož počasí je poněkud mrazivější (zatím ale nesněží) a mezitím si prohlížíme překážky, které nás za chvíli čekají. Projdeme si pár překážek, a pak hurá do auta. Zde strávíme asi 5min, jelikož už se blíží náš start, takže musíme vyrazit zpět.

Ani ne 5 min do startu a my už s Helčou stojíme v koridoru a čekáme na signál. Ještě předtím si uděláme společnou fotku a jdeme na to! Staaaaaaaaart!!!!

Čipuji a závod začíná. Helča vybíhá a já hned za ní. Začínáme GR Kombem, kde nás čekají háky, kterými se musíme posouvat na druhou stranu konstrukce, kde hned musíme přelézt na další část konstrukce, kde nás čekají kruhy a kolíky. Takže vzít kruhy a přes kolíky se přehoupat na konec a zazvonit. Zvládám relativně rychle, takže jdu mezitím podpořit Helču, která s kruhy trošku bojuje. Naštěstí to zvládne a my můžeme pokračovat směle dál.

Další překážky jsou takové ty klasické přelez/ přeskoč, takže si chviličku hrajeme na koníčky 😀 to ale netrvá dlouho a my se blížíme k další obávané překážce a tou je Stairway to Heaven. V GR podobě mi to přijde trošku lehčí, jelikož se šplhá po schodech pouze vzhůru, nikoliv nahoru a pak dolů. Navíc schody jsou blíž u sebe a tenčí, než máme třeba my v naší akademii. Ale jsou zase delší. Což se bohužel stane pro Helču osudným, takže po nějakých 4 schodech bohužel padá a musí na handicap. Nevadí, toto je těžká překážka, ještě to chce čas, sílu a techniku. Pak to jistě zvládne J

Jdu ji tedy podpořit na handicap, což je jen kraťoučký běh, takže naštěstí v pohodě. Poté se vydáváme dále na trať. V cestě nám stojí kontejner, který musíme přelézt, a pak z něj seskočit. Zvládáme snadno a už si to míříme k další ,,překážce“, čímž jsou barely. Beru tedy 2 barely a jdu na okruh, Helča s jedním hned za mnou. Po kratičké procházce odkládáme naše závaží a pokračujeme klasickým během dále po trati. 

Běžíme asi 5 min, když tu náhle další překážky v dohledu. Začínáme lehkou balančkou, a tou jsou Gibboni (slackline). Po rychlém zdolání pokračujeme během k dalším překážkám jako je Parkour. Jedná se o klasické přelez/ přeskoč, takže skáčeme jak vraníci. Po pár přeskocích na nás už čeká opravdová překážka, a tou je první menší irská a dále pak kulatinová balančka. Při prvotní námraze se to lehce smýkalo, naštěstí jsme to přeběhli opravdu rychle. Takže splněno a běžíme dál.

Následuje opět krátký běh a před námi se objevuje překážka jménem Inov8 Get a grip. Tady byla Helča dokonce rychlejší než já. Trošku jsem se s tím pral, jelikož lana byla zmrzlá a špatně se držela. Naštěstí oba zvládáme a pokračujeme dál k další překážce, kterou je UpHill, což jsou hroudy hlíny, takže klasické nahoru a dolů. To Helče moc nechutná, ale rychle si zvyká.

Po této sranda překážce pokračujeme k nošení pneu, neboli 4×4. Což pro mě znamená 4 pneumatiky a hurá do kolečka. Helča má 2 pneu. Mezitím ale potkávám Pepu Babáka, který si chudák vykloubil rameno. Čekám s ním na záchranku a teprve poté pokračuji po trati. Vracím se tedy zpět k pneu, rychle to oběhnu a snažím se doběhnout Helču. Ta už mi mezitím utekla k DNA překážce, kterou k mé radosti zvládla jako nic. To je překážka, která má tvar šroubovice a přitom se točí.

Rychle dokončím a peláším za Helčou. Přibíhám k oranici, kde na mě čeká zatím neznámá překážka. Jmenuje se Tough Father, což stále nevím, co je. Za chviličku ale už vím. Musím si zahrát na Přemysla Oráče a zorat kousek půdy :-D, s šíleně těžkou a železnou násadou na orání se pouštím do díla. Ve zmrzlé půdě to jde vskutku těžko, takže s tím nějakou chvíli bojuji. Mezitím má už Helča hotovo a pokračuje k další překážce, kterou je Low rig. Tam už jí konečně dobíhám, a zatímco Helča na druhém chytu padá, já dokončuji, takže se naše tempa srovnávají. Pěkná překážka, škoda jejího pádu. Věřím, že příště už to zvládne, prý ji překvapily chyty. Ale neboj Helčo, příští pololetí je budeme mít na OCR taky! J

Od low rigu tedy běžíme už spolu. Za low rigem na nás čekají sudy. Čapneme je a jdeme s nimi krátký okruh. Poté následuje naše oblíbená překážka na OCR, což jsou chůdy. Víme, že je většina nesnáší, ale když to člověk umí, je to hračka J . Helča i já jsme úspěšní, takže můžeme pokračovat dál. A to hned k další překážce, která je na dohled. A tím je Aquaplanning. Což je tahání pneu ve vodě. Moje oblíbená překážka, voda je super! I když by Helča namítla, že koupat se v takovéhle zimě je šílenství 😀

Nu což, co nám zbývá? Bereme si každý svůj balíček, což je pro Helču jedna pneu a pro mě 3. A hurá do vody. Juhůůůůůů. A jsme tam! Náááádhera. Po chvilce užívání si ve vodě jsme bohužel na konci. Takže musíme z vody ven. Vytáhnu prvně sebe a pak Helču. Vracíme pneu na místo a pokračujeme během dále.

Následují překážky typu tlustých klád, které musíme přeskočit. Přeskakujeme ladně jako laňky a pokračujeme k další překážce, která se jmenuje Up and Over, neboli nahoru a dolů. Jedná se v podstatě o Deadpoola z Excalibur race. Musíme přelézt naklopenou kulatinu s pomocí lana. A nahoře se přehoupnout a seskočit dolů. Tady Helča taky bojuje, ale spíš s hlavou než silami. Nakonec se jí to ale podaří, takže můžeme směle pokračovat.

Od této překážky přebíháme jednu větší oranici, od které se dostáváme do lesíka, kde nás na začátku čeká menší parkour. A hned poté Atlas stones. Každý si vezme svoji kuličku a jdeme menší kolečko. Po chvilce se tedy kuliček zbavujeme a míříme si to k irské lavici. Tady Helča bojuje zase pro změnu s technikou. Hranatá irská jí také trošku překvapila. Navíc výška byla trošku větší, než čekala. Výskok byl bez problémů, ale přehoupnutí už tak lehké nebylo. Musel jsem jí trošku dopomoci.

Po irské se dostáváme s lesíka ven a přeskakujeme další parkour. Pak už ale následuje další větší překážka a tou je big wall. Oproti naší big wall stěně tak velká není, navíc na ní visí lana, takže to Helča zvládá levou zadní. Od této překážky běžíme po obvodu závodiště k další překážce, která se jmenuje Hiko snake. Což je v podstatě plazení se pod plachtou. Takové milé zpestření. Plazíme se jako žížaly, takže žádné zdržování se, a proto jsme během chvilky venku. Odbíháme z menší vyvýšené plochy k další překážce, která už je na úrovni stadionu. A tou je další menší balančka. Musíme přejít kulatinu. Uděláme 3 kroky a máme hotovo. Odtud směřujeme k další sranda překážce, která už není tak běžná na OCR závodech, jako bývala dřív. Dříve bývala skoro všude a to především na začátku. Víte která?

No přece pneu dril!! Neboli seskládané pneu na zemi a vy přes ně musíte přeskákat. Skoro vždycky se mi stalo, že jsem minimálně na jedné zakopl. Tentokrát splněno bez jediné chybičky. Helča též. Odtud směřujeme na parkoviště, odkud jsme se na trať vydávali. Víme tedy, kolik metrů nám zbývá do cíle.

Při zaparkování jsme totiž pár překážek viděli už z auta. Jedna z nich byla kontejner, big pneu,  hammershock a v neposlední řadě aix stěnu. Všechny tyto překážky tedy následovaly. Začali jsme konťákem. Hups do něj a zase ven. Takhle jsme to 2x provedli a hned poté si to zamířili k big pneu, což je klasické převracení pneu. To bylo ještě v pohodě, hammershock už tak v pohodě ale nebyl. Asi jedna z nejtěžších překážek pro Helču. Zde se skutečně natrápila, jelikož kladivo bylo těžké a pneu se ne a ne pohnout. Bohužel zde nemohu nijak pomoci, tak ji jen psychicky podporuji. Po krátkém utrpení máme hotovo a můžeme se vrhnout na jednu z posledních překážek tady za stadionem. A tou je AIX stěna.

Naštěstí to už pro Helču není výzva, takže máme brzy splněno. Pak už jen následuje plazení pod sítí a hurá do festival arény, kde na nás čekají poslední překážky. Při doběhu do cílové rovinky nás čeká jako první ručkovačka přes různé kruhy – malé, velké, tlusté, hubené. Prostě takový klasický monkey business. To už si Helča užívá, jelikož ví, že finish se blíží. Navíc kruhy jí jdou a baví, takže jako opice se přehoupeme na druhý konec a zvoníme na zvonek. Tahle překážka DONE!!!

Jdeme dál. Trošku si odpočinout na barum překážce, což je přeházení 5ti pneu ze stojanu na stojan. To je překážka za odměnu. Za minutku máme hotovo a následuje poslední obávaná překážka. A tou je JUMANJI. Překážka, která se skládá z různých lezeckých segmentů. Já překážku splním, bohužel Helče se tato překážka stává osudnou a jako svoji 3. nesplněnou překážku musí jít na handicap. Naštěstí 10m rakem už je nic, takže po chvilce už je zpět na nohou a společně se vydáváme do cíle. Cíl protínáme kolem 1h a tím si zajištujeme krásné 4. místo!!! Což na Helči první závod není vůbec špatný výsledek. Navíc potom, co to pro ni byl první závod v životě J …

Alespoň už ví, co to zhruba obnáší a co zlepšovat do budoucna. My jsme s Helčou spokojeni a jsme na ni náležitě pyšní (stejně tak na ostatní holky, co běžely – Lucka a Naty). Gratulujeme Ti k umístění a těšíme se na další závody!!!

 

Hodnocení z mého pohledu vypadalo asi takto:

Pozitiva –

  • Pěkné a některé i těžké překážky a trasa
  • Super atmosféra, covidu navzdory
  • Organizačně zvládnuto téměř bez chyby
  • Tričko jako suvenýr

 

Negativa –

  • Bohužel díky covidu nemohla být festivalka naplněná stánky ani lidmi (což nedáváme za vinu organizátorům)
  • Občerstvení bohužel též (což nedáváme jako vinu organizátorům)
  • Dobrovolníci někdy podávali jiná pravidla, než se píše na webu

 

Takže celkově můžeme říct, že se jednalo o dobře organizačně zvládnutý závod, kdy překážky byly hezky a systematicky rozmístěné po trati. I když tam nějaké chyběly (jako taxis, hadí příkop apod, šplh), i tak byl výběr rozmanitý. Oceňujeme novou překážku Jumanji, modifikovaný low rig a originální překážka DNA. Je vidět, že se Gladiator race za ta léta hodně posunul a to my jedině chválíme!! J

Budeme se tedy těšit na příště

 

Vaši Bratřijaksepatří.cz

Sledujte nás na sociálních sítích! 🙂

Komentáře