Prokopský nočník 2. 2021

5. 12 2021

Zdravíme všechny sportovce,

no jo, už jsme tu zas, ale co dělat, když chvilku neposedíme, že? Navíc, ještě není konec sezony, takže se podíváme na další náš zajímavý běžík, který jsme absolvovali. Jednalo se o Prokopský nočník vol.II., a kde jinde by mohl být než v Prokopáku. Jednalo se o noční závod, takže bylo zapotřebí si sbalit čelovky a svítící/reflexní prvky. Konečně nějaké vzrůšo od klasických denních závodů. Navíc při měsíčku se snáz běží 🙂

Samotný závod začínal až v 8h večer (nakonec ofiko ještě o pár minut později, kvůli zpoždění vlaku), což v zimním čase je už tma jak v ranci, takže za mne ideál, alespoň neuvidím ty kopce před sebou, které tam údajně samozřejmě vůůůbec nejsou 😀 . Tentokrát se na závod vydáváme v plné síle a oba v doprovodu Martase.

Na místo určení přijíždíme tentokrát s rezervou a parkujeme v galerii Butovice, odkud si pak rozklusem 2km doběhneme ke startu a k registracím. Cesta je příjemná, tma jak v pytli, ale atmosféra je boží. I přesto, že to je krátký závod, těšíme se. Doběhneme tedy do centra dění, kde je oproti minule o polovinu méně závodníků, ale to se člověk nesmí divit, když se kvůli pandemii situace přiostřuje a svoboda pohybu a účasti je kdetam. Takže se tu schází pouze očkovaná skupina běžců. Vyzvedáváme startovní číslo a čip a rozklusaní čekáme na zahajovací proslov a na zahájení závodu. To chvilku trvá, protože čekáme, než přejede vlak přes koleje, přes které budeme přebíhat. To trvá pár minut, ale hne potom je vše ready a my můžeme odstartovat. 3, 2, 1 a STAAAAAAAAAAART!!!

Celkem svižně a v rychlejším tempu vybíháme bok po boku do prudšího kopce spolu s asi ještě 5 běžci. Je nám jasné, že to bude rychlý závod, ale také víme, že ani jeden z nás není sprinter, a že je to pro nás oba příliš krátké. I tak se ale hecneme a zkusíme poprvé v životě nakouřit 6km na ostro. Já tedy Ondrovi lehce utíkám a snažím se držet vedoucí skupinky. To se mi daří celé 3km, ale pak lehce ztrácím, jelikož nejsem schopen tak vražedný tempo držet.

Trať a trasa je nádherná, běžíme v podstatě celou dobu trail, nahoru dolu, doprava doleva, opravdu si to užívám. Funím jak pašík, ale stále to stojí za to. Držím se v top 5 a velmi rychle se dostáváme do druhé poloviny závodu. Cíl je blízko, vím to! Dostáváme se na moji oblíbenou pasáž, na asfaltovou silnici v údolí Prokopáku. Rovinky mi jdou, ale nožičky mi už tuhnou. I tak tam ale rvu solidní tempo a snažím se vydržet. Na konci asfaltky zahýbáme někam, kde mi naprosto dojdou síly a co mě celkem překvapí.

Zahýbáme až za Foglarový pomník, kde nás čeká strmý kopec směrem vzhůru. Jelikož jsem přepálil předchozí rovinku, v půli kopci popadám dech a předbíhá mě pár závodníků. Velmi mě to štve, protože přicházím o top 5, ale bohužel s tím moc nenadělám, laktátu je příliš 😀 .

Tak nějak se tedy vyškrábu na vrchol, odkud vrstevnicově běžíme směrem k cíli. Tam se opět trošku chytnu, ale už upřímně vyhlížím cíl. Tyhle sprinty pro mě opravdu nejsou. Vymáčknu ze sebe ještě poslední síly a už dobíhám do zatáčky, odkud směřuji k cíli. Ten proběhnu jak Emil Zátopek. Plíce nechávám daleko za sebou. Za pár vteřin dobíhá Ondra a po něm Martas. Tak to máme všichni za sebou. Každopádně se všichni shodujeme, jak úžasný závod a trat to byla. Trasa to byla nádherná a to noční kouzlo… Určitě takový závod doporučujeme všem a snad budete mít ještě jednu příležitost, neboť zbývá poslední 3. etapa! A jaké bylo tedy naše závěrečné hodnocení?

Pozitiva:

  • Skvělá trasa, 80% trasy v terénu
  • Přátelské prostředí a dobře zvolená lokalita (s takřka neomezenými možnostmi)
  • Občerstvení v cíli v podobě čaje a perníčků
  • Přátelská a uvolněná atmosféra

 

Negativa:

Negativa vesměs nejsou, spíš jen taková malá doporučení pro příště.

  1. Běžce se psy vypustit jako první (trochu jsme se motali a potmě se špatně uhýbalo)
  2. Na značení bych tolik nešetřil (5cm pásky nebyly skoro vidět), klidně přidat fosforeskující tyčinky, sprej na zem apod.
  3. Účastnický diplom? (třeba?…)

 

No, a jak jsme řekli, doufáme, že se příště uvidíme na další etapě Prokopského nočníku či Wild Grizzlym 🙂 Tak zase brzy.

Vaši Bratřijaksepatří.cz

Sledujte nás na sociálních sítích! 🙂

Komentáře