Příbramský půlmaraton – štafeta 2022

7. 09 2022

Zdravíme své fanoušky,

Dneska tu máme takový netradiční běh. Po týdnech půlmaratonů se vydáváme směr Příbram, kde si chceme zaběhnout rodinný štafetový půlmaraton – takzvaně na pohodu 😀 . Štafetu jsme složili ve složení já, Radek, Šárka a mamka. Celí natěšení se tedy dopoledne kolem 9:30 vydáváme do Příbrami.

Přijíždíme s relativní rezervou, takže máme čas se porozhlédnout po aréně. A musíme uznat, že zázemí a trať vypadají nádherně!! O to víc mě trošku děsí, že to jsou v rámci štafety 2 okruhy (5km) kolem rybníka a biotopu po absolutní rovince a na přímém sluníčku. Bude to mordor, ale snad to budeme mít rychle za sebou, takže se tam snad neupečeme 😀 . Navíc vidina vykoupání se po závodě je velmi lákavá, takže se už teď těšíme, až tam hupsneme.

Jako první jsme se rozhodli, že poběží Šárka, pak já, mamka a nakonec to zakončí Radek jako strong finisher. Sice jsem chtěl první úsek běžet já, abych pak mohl běžet se ženou a máti, ale osud tomu chtěl jinak 😀 . První tedy běží Šárka! To ještě neví, že první úsek je cca o 600m delší, než jsou všechny ostatní. Ale co už, alea iacta est (aneb kostky jsou vrženy).

Čekáme tedy už jen na start, kde pro změnu čeká Šárka. Z povzdáli ji pozorujeme a čekáme, až se ozve start. Ten přichází již v zápětí a Šárka je na trati. Nám nezbývá nic jiného, než čekat, než kolem nás proběhne, a fandit.

Po nějaké době už se Šárka blíží do konce prvního okruhu, takže se všichni připravujeme k trati, abychom ji podpořili. Emma fandí o 106, my též. Všichni ale víme, že je teď teprve v půlce, neboť jsou to 2 okruhy. V tom vedru je to šílené, ale musíme to zvládnout.

Po cca 20min už se blíží Šárka do druhého dějství, do finiše. Jdu se tedy připravit na předávku. Po chvilce je už Šárka tady, beru si od ní tedy čip a běžím vzhůru do prvního okruhu. Po 100m už jsem úplně uvařený, navíc se začíná menším kopečkem, takže se vařím 2x tolik. Po vyběhnutí prvního kopečku ale stabilizuji své tempo a snažím se do toho dostat. V dáli vidím, že se poběží mírně z kopečka.

Po chvilce se už začínám chytat, ale nechci běžet na 100%, takže volím takové mírně rychlejší tempo, abych se úplně nezničil. Asi za 10min už jsem v aréně, kde obíhám ten strašlivý biotop po obvodu. Strašné to je v tom smyslu, že už neběžím v relativním stínu, ale běžím doslova ve výhni! Smažím se jak smažák ve friťáku! Úplně toužím potom skočit do té vody vedle mě a dál už nepokračovat. Ale co mi zbývá 😀

Za pár minut mám biotop oběhnutý, takže už se blížím k občerstvovačce, kde se jen rychle poleju a pokračuji dále. Tentokrát již s vidinou toho, co mě čeká a nemine ještě jednou. V klidu si vyběhnu kopeček, opět nastolím tempíčko a už si to štráduju dolů do arény. Tam jsem v cukuletu. Poslední 1km kolem biotopu a hurá předávka! Posledních 100m před cílem vidím Emmu, tak mávám a běžím na předávku za mamkou. Tam předám čip a v rámci výklusu si to zaběhnu s máti ještě jednou.

Mamka drží krásné pohodové tempo, neb jí to již jinak neběhá 🙂 , takže si i hezky odpočinu. Ale vedra a přímého sluníčka se nezbavíme. Musíme pokračovat dále a těšit se do cíle na vodu.  Statečně tedy bojujeme celých 5km, ale hádám, že jsme si to spolu docela pěkně užili. Trasa byla pěkná, jen to vedro bylo pekelné. Při našem doběhu ještě po cestě nabíráme Emmu, která s námi dobíhá na poslední předávku, kterou přebírá Radek.

Ten si taky stanoví takové mírné tempíčko a na pohodu zdolává svých 5km, kdy v závěrečné 100m rovině se k němu s vlaječkou přidávám a společně dobíháme do cíle. Tam na nic nečekáme, bereme si své saky paky a míříme si to rovnou do vody. Hurá, svlažení!!! Naše dnešní odměna je tady 😊

Byla to paráááááááda! Po vykoupání se převlékneme a valíme domů. Po dnešní krásné zkušenosti s Příbramským půlmaratonem se nám bude krásně spát. No a kde se uvidíme příště? Hmmmmm??? Již brzy…

Vaši

Břatřijakseptří.cz

Sledujte nás na sociálních sítích! 🙂

Komentáře